Pióro

Lubelski Bibliotkarz Roku 2016

Miło nam poinformować, że  Zarząd Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Lublinie przyznał naszej Pani Dyrektor -  Izabeli Kępce, wyróżnienie LUBELSKI BIBLIOTEKARZ ROKU 2016.

Podstawowym celem konkursu jest promocja zawodu bibliotekarza. Konkurs składa się z dwóch etapów: wojewódzkiego (okręgowego) i ogólnopolskiego, podczas których są wybierani najbardziej cenieni bibliotekarze w poszczególnych województwach, a następnie najbardziej popularny w kraju Bibliotekarz Roku. Oceniane są konkretne dokonania zawodowe kandydata w minionym roku, które w znaczący sposób usprawniły działanie biblioteki bądź przyczyniły się do lepszego postrzegania jej przez społeczność, którą obsługuje. Dotyczyć mogą wszystkich aspektów działania z tym związanych, a więc zarządzania biblioteką, organizacji pracy, modernizacji biblioteki, czy procesów bibliotecznych (np. przez wdrażanie nowych technologii), rozszerzania usług bibliotecznych, rozwoju czytelnictwa, organizacji szkoleń i innych form doskonalenia zawodowego, współpracy z bibliotekami lub instytucjami kultury i nauki oraz publikacjami czy innymi formami promującymi biblioteki i ich osiągnięcia oraz zawód bibliotekarza.

Cieszymy się bardzo i serdecznie gratulujemy.